Google, finans kurumlarına, STK'lara, KOBİ'ler için özellikle yardım ve diğer kaynaklar hakkında duyuru yayınlayabilmesi için 20 milyon $ reklam hibesi verdiğini açıkladı.

Açıklamaya göre Sivil Toplum Kuruluşları ve bankaların, küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemesi için 200 milyon $ yatırım fonu da ayrıldı.  Google bu yatırım fonu kapsamında ABD'deki Opportunity Finance Network ile birlikte çalışıyor. Bu çalışma ile ana finans kurumları tarafından yetersiz hizmet alan insanların ve toplulukların mali açıklarının kapatılması hedefleniyor. Daha önce şirketin, KOBİ'lerin karşılaştığı bu açıkları kapatmaya yardımcı olmak için Google.org üzerinden kâr amacı gütmeyen kuruluşlara 15 milyon dolarlık nakit hibe verdiğini de hatırlatalım. 

Google KOBİ'leri desteklemek amacıyla, 2020 yılından önce kurulu hesabı olan tüm KOBİ'lere toplam 340 milyon dolar Google Ads kredisi de tanımladı. KOBİ'ler tanımlanan kredileri bildirim olarak Google Ads Reklam hesaplarında görebilecek. Krediler, Google'ın reklam platformlarında 2020 yılının sonuna kadar sonuna kadar kulanılabilecek. 

Web tasarım, Seo ve Google ADS Reklam hakkında tüm blog içerikleri...