Web siteleri her an siber saldırılara maruz kalma riski taşır ve genel olarak bu saldırılar zararlı yazılımlar ile yapılır. Bu zararlı yazılımlar web sitelerindeki dosyalara ve bilgilere ulaşım sağlayarak bu dosyaların çalınmasına, silinmesine veya değiştirilmesine neden olur. Dolayısıyla web sitelerinin güvenliği büyük önem arz eder. Güvenliği sağlamanın en bilindik yolu ise web sitenize SSL ( Secure Sockets Layer ) sertifikası tanımlanmasıdır.

SSL sertifikası tanımlandıktan sonra sitemiz http:// şeklinde değil https:// şeklinde açılacaktır. Bu sayede site içerisindeki veriler ve site ziyaretçileri güvende kalacaktır.

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip arama motoru Google SSL güvenlik sertifikası bulunmayan internet sitelerini ziyaret edecek kullanıcılar için bu sitelerin güvenli olmadığına dair uyarı yapacağını ve aynı zamanda SSL güvenlik sertifikası olmayan web sitelerinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alamayacağını ve Ads reklamları veremeyeceklerini duyurdu. Güvenlik sertifikası yani SSL Google'ın bu açıklamalarıyla bir nevi zorunlu hale gelmiş oldu. 

Web tasarım, Seo ve Google ADS Reklam hakkında tüm blog içerikleri...