1 MİLYON YAZILIMCI PROJESİ NEDİR?

Dünyada geleceğin meslekleri arasında yer alan Bilgi Teknolojileri alanında kariyer yapmayı isteyen vatandaşlar program ve eğitimleri alarak yazılımcı olma şansı yakalayacak. Bu uygulamada Online eğitim platformunda algoritma, big data, bilgisayar programlama, blockchain, iş zekası, office programları, oyun programlama, siber güvenlik, veri tabanı ve web programlama alanlarında dersler verilecek.

Her eğitim ve başarı dereceleri, hazırladıkları özgeçmişlerine otomatik olarak işlenecek. Tüm bu özgeçmişler, tüm firmaların erişimine açık bir havuzda duracak. Yazılımcı ihtiyacı duyan şirket ve firmalar havuzdan aradıkları kriterlere uygun adayları bulabilecek.

Eğitimlerini bitiren adaylar İş Analisti – Network Uzmanı – Proje yöneticisi – Raporlama Uzmanı – Sızma Testi Uzmanı -Siber Güvenlik Uzmanı – Sistem uzmanı -Sistem analisti – Veri analisti – Veritabanı yöneticisi – Web Tasarım Uzmanı -Yazılım Geliştirme Uzmanı ve diğer birçok alanda iş bulma imkanına sahip olacaklar.

1 MİLYON YAZILIMCI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Berat Albayrak; uzun süredir üzerinde çalışılan 1 milyon yazılımcı projesinin tamamlandığını açıkladı. Bakan Berat Albayrak açıklamasında programa katılmak isteyenlerin, internet üzerinden başvuru yapabilceklerini ve özgeçmiş dolduracaklarını açıkladı. Programa başvuran adaylar eğitim almaya başlayabilecekler.

Programa başvurular https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login linki üzerinden yapılabilecek.

Kaynak : Sözcü

Web tasarım, Seo ve Google ADS Reklam hakkında tüm blog içerikleri...