Kullanıcının Görebildiği (User İnterface)

Birinci aşamada internet kullanıcıları tarayıcıdan diledikleri sunucudan istediği siteyi çağırır. Bu çağırdığı sitenin logosunu, tasarımını ve içeriğini rahatlıkla görür. İşte bu internet kullanıcısın görebildiği aşamadır.

Kullanıcının Göremediği

İkinci aşama ise internet kullanıcısının tarayıcıdan çağırdığı sitenin göremediği bölümlerden oluşmaktadır. Bu aşama, kullanıcının tarayıcıdan çağırdığı siteyi rahat ve zorlanmadan kullanabilmesi ve bununla birlikte istediği içeriye güvenli bir şekilde ulaşması amaçlanmıştır. Bu aşamaya bahsettiğimiz web sitesinin beyni diyebiliriz.

Web sitesine giriş yaptıktan sonra, kullanıcının bahsettiğimiz tüm bu göremediği bölümler çok ciddi bir denetim ve kontrollerden geçmektedir. İnternetin ilk olarak yaygınlaşması sürecinde web siteleri çeşitli protokoller aracılığı ile kullanıcıların hizmetine sunuluyordu. Bahsettiğimiz dönemde kullanıcıdan herhangi bir bilgi girilmesi istenmediği için, siteler sade ve basit görünmekteydi. Fakat daha sonrasında internet çok daha yaygınlaştı ve web siteleri de bu bağlamda kendini oldukça fazla geliştirdi. Şu an günümüzde bankacılık ve e-ticaret gibi alanlar mevcuttur. Bununla birlikte ise sosyal medya gibi platformlar ortaya çıkmıştır. Dikkat ederseniz bahsettiğimiz tüm bu platformlara girmek için belirli bilgiler vermeniz gerekmektedir. Mesela internet bankacılığından yararlanmak için ad, soyad, telefon numarası, T.C kimlik numarası ve adres gibi bilgileri girmek zorundasınız. İşte bu aşamada web yazılım dediğimiz olay devreye girmiş ve bu bilgilerin güvenliğini sağlamak adına çeşitli yöntemler geliştirilmiştir.


Kısaca Web Yazılım ; Web sitenizi yönetmek, yeni ürün, hizmet veya içerik eklemek için dinamik, kontrol paneli olan ve kullanımı kolay bir web sitesine ihtiyacınız vardır.

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda firmanıza faydalı projeler isteyebilirsiniz.

Yazılımlarımız günümüzün güncel yazılım dili olan asp.net mvc dili ile yapılmaktadır.